Aktywizacja zawodowa na rzecz osób z niepełnosprawnościami z Województwa Mazowieckiego

Fundacja Stałego Rozwoju zaprasza osoby zainteresowane do udziału w programie „Aktywizacja zawodowa na rzecz osób z niepełnosprawnościami z Województwa Mazowieckiego”

Zadanie z zakresu aktywizacji zawodowej jest skierowane do osób z niepełnosprawnością umiarkowaną lub znaczną oraz dla opiekunów takich osób. 

Zadanie publiczne jest realizowane w latach 2024-2026, w każdym roku wsparciami będą objęte nowe grupy osób zakwalifikowanych do udziału.

Uczestnikom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności znacznej lub umiarkowanej oferujemy kompleksowe wsparcie z zakresu aktywizacji zawodowej:

  • Doradztwo zawodowe
  • Pośrednictwo pracy
  • Poradnictwo zawodowe
  • Staże zawodowe 6-miesięczne (dla 5 osób w każdym roku) i 3-miesięczne (dla kolejnych 5 osób w każdym roku) – kwota stypendium stażowego w ramach zadania będzie wynosiła około 615 zł netto miesięcznie. 

Miejsce stażowe będzie dostosowane do potrzeb zawodowych uczestnika.

W ramach realizacji zadania oferujemy wsparcie z zakresu doradztwa zatrudnieniowego dla opiekunów i/lub członków rodzin osób z niepełnosprawnościami, które również biorą udział w danym zadaniu.

W każdym roku realizacji zadania wsparciem zostanie objętych 10 osób z niepełnosprawnościami oraz 5 opiekunów i/lub członków rodzin osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji podaje strona: Fundacja Stałego Rozwoju

Więcej informacji – Plakat




Warunki przyznania dofinansowania dla wyjazdów osób z mniejszymi szansami zakwalifikowanych na wyjazd w programie Erasmus+ – szczegóły

Warunki przyznania dofinansowania dla wyjazdów osób z mniejszymi szansami (znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz osób z orzeczoną niepełnosprawnością) zakwalifikowanych na wyjazd w programie Erasmus+ – umowa finansowa KA131

(Szkolnictwo wyższe)

W konkursie wniosków KA131-2021 r. zarówno „wsparcie indywidualne”, jak i dodatkowe środki przyznane w związku trudną sytuacją materialną i/lub z niepełnosprawnością studentów wyjeżdżających na studia lub praktykę oraz niepełnosprawnością pracowników wyjeżdżających w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych lub w celach szkoleniowych będą przyznawane ze środków programu Erasmus+.

Zobacz szczegóły (LINK)




Szkolenia pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych WWSI

Pracownicy dydaktyczni oraz administracyjni uczelni wzięli udział w następujących szkoleniach:

  • 18-19 września 2024 r. – IX Forum Uczelnianych Pełnomocników ds. Osób z Niepełnosprawnościami – „Systemowe wsparcie a różnorodne uwarunkowania” w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. W Forum uczestniczyła 1 osoba.
  • 20–21 września 2023 r. – VIII Forum Uczelnianych Pełnomocników ds. Osób z Niepełnosprawnościami w Auli Maximus Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. W Forum uczestniczyła 1 osoba.
  • 21–22 września 2022 r. – VII Forum Uczelnianych Pełnomocników ds. Osób z Niepełnosprawnościami, na Wydziale Historii UAM w Poznaniu. W Forum uczestniczyły 2 osoby.
  • 18 lipca 2022 r. – instruktaż wdrożenia usługi „migam” w Biurze Spraw Studenckich WWSI oraz w Biurze Rekrutacji WWSI w ramach projektu Uczelnia cyfrowa – uczelnia bez barier. W szkoleniu wzięło udział 5 osób.
  • 20 stycznia 2022 r. – szkolenie prowadzone przez firmę OPTIMA: „Kontakt ze studentami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, w ramach projektu Uczelnia cyfrowa – uczelnia bez barier. W szkoleniu wzięło udział 17 osób.
  • 23 czerwca 2022 r. – szkolenie prowadzone przez firmę OPTIMA: „Niesłyszący i słabosłyszący studenci – dobre praktyki w organizacji i realizacji procesu dydaktycznego” w ramach projektu Uczelnia cyfrowa – uczelnia bez barier. W szkoleniu wzięło udział 13 osób.
  • 4 listopada 2021 r. – szkolenie prowadzone przez firmę OPTIMA: „Student z niepełnosprawnością narządu wzroku w procesie dydaktycznym” w ramach projektu Uczelnia cyfrowa – uczelnia bez barier.
    W szkoleniu wzięło udział 8 osób
  • 21 października 2021 r. – szkolenie prowadzone przez firmę OPTIMA: „Komunikacja i formy wsparcia edukacyjnego studentów i kandydatów na studia z zaburzeniami psychicznymi” w ramach projektu Uczelnia cyfrowa – uczelnia bez barier. W szkoleniu wzięło udział 13 osób
  • 8 października 2021 r. – szkolenie prowadzone przez Centrum Kształcenia IDEA: „Studenci i doktoranci z niepełnosprawnością – zasady tworzenia warunków kształcenia”. W szkoleniu wzięła udział 1 osoba
  • 17 czerwca 2021 r. – szkolenie prowadzone przez Centrum Kształcenia IDEA: „Wsparcie osób z niepełnosprawnością w szkolnictwie wyższym”. W szkoleniu wzięła udział 1 osoba
  • 25-29 stycznia 2021 r. – szkolenia realizowane przez UJ w ramach projektu „Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. W szkoleniu wzięły udział 3 osoby