Tech-life balance na Perspektywy Women in Tech 2024

Zapraszamy na największe wydarzenie technologiczne w Europie! 12-13 czerwca w Warszawie (EXPO XXI) – bezpłatne bilety dla Osób z Niepełnosprawnością (OzN) oraz osób asystujących

Zapraszamy na szóstą edycję wyjątkowej konferencji dla kobiet w technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2024.

Organizatorzy spodziewają się 10 000 uczestniczek i uczestników z ponad 80 krajów. Partnerzy wydarzenia (blisko 100!) to największe firmy technologiczne oraz najlepsze uczelnie techniczne. To tylko kilka ważnych liczb, z jakimi startuje w 2024 rok organizator wydarzenia: Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Konferencja PWiTS ma charakter niekomercyjny – dla studentek i studentów kierunków technicznych, fizyki i matematyki oferowane są bezpłatne bilety! Zapraszamy do EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) na wydarzenie, które jest fenomenem w skali Europy!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Perspektywy Women in Tech Summit 2024 (link do strony)

Breaking News!

Gościnią specjalną na Perspektywy Women in Tech Summit będzie Gitanjali Rao – młodziutka wynalazczyni, autorka i inspirująca mówczyni, która promuje STEM na całym świecie. W 2020 r. Rao za swoje wynalazki oraz prowadzone przez nią warsztaty STEM została uhonorowana tytułem TIME Kid of the Year magazynu TIME.

Lista usług dostępności oferowanych podczas Women in Tech Summit 2024

Bezpłatne bilety dla Osób z Niepełnosprawnością (OzN) oraz osób asystujących

• Strona WWW:
    o informacja nt. usług dostępności
    o informacja o bezpłatnych biletach dla OzN
    o ostrzeżenia o bodźcach takich jak hałas, migające światła, tłok
    o zasady savoir vivre wobec OzN
  • Miejsca parkingowe dla OzN
  • Wolontariusze przeszkoleni z wiedzy o dostępności
  • Punkt rejestracji na konferencję z niskim blatem
  • Szerokie przejścia między stoiskami (minimum 2,5 metra)
  • Bezpieczne siedziska, niskie stoliki
  • Strefy Dostępności pod scenami (Main Stage, Tech Stages)
  • Rampa podjazdowa prowadząca na Main Stage
  • Strefa Neuroróżnorodności (Neurodiversity Harbour), a w niej:
    o godziny i pokoje wyciszenia
    o redukcja bodźców w Strefie
    o stopery bądź słuchawki wygłuszające
    o kręgi dyskusyjne (neuroróżnorodność, dostępność)
    o scena otwarta – miejsce na wolne wypowiedzi zw. z neuroróżnorodnością i dostępnością
    o spisane zasady savoir vivre dla Strefy
    o możliwość spokojnego obejrzenia streamingu wydarzenia na własnym urządzeniu

Dodatkowo na terenie Expo XXI znajdują się:

• Windy (szerokość: 1,2 m albo 90 cm)
  • Płaskie podłogi bez progów
  • Rampa wjazdowa na halę Tech (betonowa)
  • Łazienki dla OzN
    UWAGA: Z powodu małej powierzchni łazienki nie będą wyposażone w komfortki.